Zespół

Magda & Beata
Zespół Nadzieji Dobermana
Magda z dobermanem
Magda z adoptowaną Mozą

Fundacja Nadzieja Dobermana istnieje od 2006 roku. Jej zespół się zmieniał na przestrzeni lat i aktualnie fundację tworzy grupa osób na terenie całego kraju: wolontariuszy, koordynatorów którzy pomagają poprzez udostępnianie informacji o dobermanach w potrzebie, transporcie, współpracę ze schroniskami, stowarzyszeniami, klinikami itp…. poszukiwanie domów tymczasowych i stałych, dawanie domów tymczasowych, współpraca z psimi hotelikami, przeprowadzanie procedur adopcyjnych, dzielenie się informacjami w obszarze charakteru dobermana, potrzeb i specyfiki tej rasy, współpraca z behawiorystami, trenerami. Wspieranie nowych domów w początkowym okresie po adopcji.

HOPE W BOLIDZIE

Pod naszą opieką są pieski jak np: Arni i Niuniek w typie rasy doberman które uratowaliśmy od wyroków eutanazji lub odstrzału i aktualnie pracują z nimi trenerzy w hotelach Biały Kruk w Szydłowcu i Pomerdane Ranczo pod Opolem. Na dożywotnim domu tymczasowym u naszej wolontariuszki Maji mamy kilkunastoletnią suczkę Hope która połamana konała w stodole w Wałczu, zaś dzięki stowarzyszeniu Razem Dla Zwierząt i naszej wolontariuszce została uratowana, leczona w Szczecinie, następnie przetransportowana do Wrocławia gdzie mieszka i jest rehabilitowana. Szczęśliwie znaleźliśmy dom dla Bonitta i Kronos (Alfa) które po ugryzieniu dzieci trafiły do schronisk czy też Tequili która skrajnie zaniedbana mieszkała razem z kilkoma innymi psami w gospodarstwie na pewnej wsi. Takich historii jest o wiele więcej, przez wszystkie lata działalności uratowaliśmy ponad setkę psów, tylko przez ostatnie 2 lata przeprowadziliśmy kilkadziesiąt udanych adopcji :):)

Pomagamy wg. priorytetów:

Priorytet nr 1 – w pierwszej kolejności działamy na rzecz psów zgłoszonych jako błąkające się, znalezione, porzucone na posesjach – ważny czas ze względu na zagrożenie zdrowia /życia psa.

Priorytet nr 2 – w drugiej kolejności zajmujemy się psami w schroniskach, przytuliskach

Priorytet nr 3 – psy właścicielskie zgłoszone jako szukające nowego domu.

Aktualnie nasz zespół to kilka fajnych babek, które pomimo wielu ról w codziennym życiu znajdują czas, chęci i środki aby pomagać dobermanom w potrzebie, zachowując przy tym zdrowy rozsądek pomocy na tyle na ile stać w danym momencie fundację, nie zadłużając jej. Darowizny, wpływy i wydatki Fundacji Nadzieja Dobermana są co miesiąc publikowane na fanpage Fundacji na portalu Facebook oraz raz do roku w ramach sprawozdań finansowych.