NESTOR 12 LETNI NIEWIDOMY I NIEDOSŁYSZĄCY PIES

Nestor, 12 letni kundelek na dożywotnim DT

Umaszczenie: Czarne-podpalane
Imię: Nestor
Płeć: Pies
Wiek: Około 12 lat

Kastracja: Wykastrowany
Miasto:  Dom Tymczasowy W Katowicach a po śmierci wolontariuszki, w Warszawie
Województwo: Śląskie

Status: Za Tęczowym Mostem

NESTOR

NESTOR w pigułce

wiek: 12 lat

stan zdrowia: niewidomy i niedosłyszący

żywienie: sucha karma

zachowanie: przeszłość Nestora nie jest znana, pod skrzydła Nadziei Dobermana trafił z jednego z wielkopolskich schronisk na prośbę wolontariuszki, która oceniła że w tym schronisku Nestor już więcej postępów nie zrobi. Nestor prawdopodobnie żył na łańcuchu przy budzie, stąd jest dość nieufny a socjalizację dodatkowo utrudnia fakt że jest niewidomy i niedosłyszący. To dość płochliwy ale też przyjazny psiak, szukający oparcia w innych psach. Stosunek do kotów nie znany.

ARES

NESTOR START MARZEC 2021, Nestor przywieziony razem z Aresem i Bellą przez naszą wolontariuszkę Madzię, która pojechała w zasadzie tylko po Aresa a wróciła z taką wspaniałą trójką doświadczonych przez życie i człowieka psiaków. Przez pierwsze 3 miesiące cała trójka mieszkała u Madzi na domu tymczasowym, lecz nie było możliwości dalszego rozwijania psiaków pod kątem chodzenia na smyczy, socjalizacji z innymi psami itd….. stąd od lipca Bella i Ares pojechały do hotelików pod Warszawą, gdzie pracują z nimi behawioryści, zaś Nestor został u Madzi na dożywotnim domu tymczasowym.

NESTOR w czerwcu 2022 r odszedł za tęczowy most ze względu na rozległy guz na szyji, który uniemożliwiał już normalne oddychanie oraz naciekał ropą do wewnątrz. Wcześniej po tym jak nasza wolontariuszka Madzia zginęła w wypadku samochodowym, Nestor zmienił dom tymczasowy i trafił do Warszawy do Ani, gdzie zaopiekowany razem z czterema psami rezydentami, dożył w spokoju i opiece swoich ostatnich dni. Pomimo tego że był niewidomy i niedosłyszący świetnie sobie radził w stadzie, sam wychodził do ogrodu oraz pięknie chodził na smyczy razem z pozostałymi psami do okolicznych lasów, spokojnie jeździł samochodem.

Leave a Reply