Jak zostać Domem Tymczasowym

Jeśli chcesz i uważasz że masz warunki aby stać się domem tymczasowym to skontaktuj się z nami pod emailem: nadzieja.dobermana@gmail.com

Zasady współpracy z domami tymczasowymi są różne i ustalane indywidualnie dla zapewnienia jak najlepszych warunków psu.

Ogólne zasady na jakich Fundacja Nadzieja Dobermana pracuje:

*** Priorytet 1

  1. Awaryjne zabezpieczenie psa gdziekolwiek, tu posiłkujemy się wszelkimi znajomościami, zarzucamy apel na fanpejdżu, szukamy lokalnych organizacji.
  2. Poszukiwanie DT jak najbliżej miejsca pobytu psa i staramy się go tam umieścić, ostatecznie zabezpieczamy w hotelu.
  3. Po zabezpieczeniu psa – oględziny u weta, sprawdzamy czip/tatuaż, jeśli nie ma czipujemy psa i rejestrujemy na ND (mamy dostęp do bazy, robimy to samodzielnie), zakładamy książeczkę zdrowia jeśli nie ma i uzupełniamy w porozumieniu z weterynarzem szczepienia, odrobaczenie. Robimy badania krwi, podstawowe lub szczegółowe, zależnie od stanu psa. Zabezpieczamy karmę po uzgodnieniu z DT/hotelem.
  4. Jeśli pies jest wyprowadzony zdrowotnie i w zachowaniu zaczynamy ogłaszać do adopcji.

*** Priorytet 2

Opcja 1 – wyjmujemy psa ze schroniska oficjalnie na podstawie umowy przekazania psa ze schronu na Fundację czy też konkretną osobę, umieszczamy w DT i dalej postępujemy jak z psem znalezionym.

Opcja 2 – umawiamy się ze schroniskiem, że ogłaszamy i szukamy domu ALE schronisko nie wyda psa bez porozumienia z ND. Lecimy z procedurą adopcyjną na naszych zasadach

. *** Priorytet 3

Opcja 1 – jeśli pies musi natychmiast opuścić miejsce pobytu szukamy DT a właściciel pokrywa z góry trzymiesięczny koszt karmy (jako darowiznę na konto lub kupuje fizycznie trzy wory jedzenia), umieszczamy w hotelu z opłaconym z góry trzymiesięcznym pobytem. Deklarację opłat i formę właściciel zawiera w zrzeczeniu się psa na rzecz ND. Pamiętamy o książeczce zdrowia psa i dokładnym wywiadzie nt zachowania, stany zdrowia, nawyków!