LUCKY 17 MIESIĘCZNY ENERGICZNY I REAKTYWNY DOBERMAN

Lucky 2 letni pies w hoteliku Alferia pod Warszawą

Umaszczenie: Czarne – podpalane
Imię: Lucky
Płeć: Pies
Wiek: Aktualnie 2 lata

Kastracja: Wykastrowany
Miasto:  Hotel Merdu Merdu pod Warszawą
Województwo: Mazowieckie

Status: Szuka Domu !

LUCKY
LUCKY

Lucky w pigułce

wiek: 2

stan zdrowia: zdrowy
żywienie: sucha karma

zachowanie i historia: Lucky, młody doberman, urodzony i przez pierwsze 11 miesięcy wychowywany gdzieś na głębokiej polskiej wsi, gdzie mieszkał ze swoją rodziną , młodym małżeństwem z dwojgiem dzieci w wieku około 5 i 8 lat oraz starszą pitbulką. Jak Lucky torchę podrósł i chciał się bawić, lecz nie ogarniał swojej masy i w zabawie przewracał dzieci lub dokuczal suczce to Państwo wpadli na pomysl …. zamykania go w szopie na cale dnie 🙁 . Na szczęście zainteresowała się sąsiadka losem wyjącego calymi dnami w szopie psa i nakłoniła właścicieli do przekazania Lucky pod nasze skrzydła. DDlatego Lucky nie miał prawidłowo przeprowadzonej socjalizacji z ludzmi, innymi psami czy też różnymi bo∂źcami jak np: rower, samochód, ogólnie dzwięki miasta…., nie był też nauczony czystości w domu. Dziś mieszka w hotelu Alferia pod Warszawą, gdzie pod okiem beahwiorystki Klaudii szlifuje swoje zachowanie. Największe wyzwania to jak to u dobcia, nadpobudliwość na bodźce, inne psy, reaktywność na przewodnika. Powoli Klaudii udaje się wyciszać i skupiać na sobie Lucky, biega już z niektórymi psami, spokojniej reaguje na rowery, samochody itp…. Lecz raz jest progres a raz regres i Lucky największy problem ma z nietrzymaniem czystości w boksie, ale podejrzewamy że może to być na tle emocjonalnym, być może gdyby był już u swojego człowieka w swoim domu to by się szybciej nauczyl załatwiać potrzeby na zewnątrz.
Swoje emocje przelewa już na zabawki, nie na rękę człowieka, jak robił to na początku.
Lucky nie ma jeszcze 2 lat, jest piękny i jak na psa w typie, wygląda imponująco. Poszukuje domu gdzie pokaże mu się jak funkcjonować w ludzkim świecie oraz zostanie poprowdzony dalej pod okiem behawiorysty. Przed nim i nowym opiekunem dużo pracy. Opiekun przede wszystkim powinien być opanowany, idealnie gdyby znał już specyfikę rasy, aby być mentalnym wparciem dla psa. Lucky nie akceptuje od razu każdego psa, lecz przy doświadczonym opiekunie, socjalizacji, poprawnym wprowadzeniu do stada prawdopodobnie mó©łby mieszkać z innym psem, suczką , najlepiej stabilnymi.
Nie do kotów i małych dzieci, a jeśli już, to nastolatki, Lucky to młody, szalony dobek, więc dobrze jakby dzieci wiedziały co to znaczy granice i przestrzeń psa 🙂

LUCKY SPACER
LUCKY SPACER

LUCKY START 20.03.2021, Nasza wolontariuszka Madzia przywozi Lucky z głębokiej śląskiej wsi do hoteliku Alferia w Janinowie pod Warszawą.

Wieści od Lucky z 05.05.2021, dziś spacer wzdłuż okolicznych sąsiednich uliczek, przyzwyczajamy Lucky do bodźców, akcpetacji za siatką innych psów itd…… Jak uslyszę innego psa to sprobuj mnie ruszyć ….:)

Wieści od Lucky z 15.07.2021

Lucky na podwórku u Klaudii

Nareszcie!!! nastał ten moment, że Lucky zaczął się bawić zabawkami i odpuścił próby traktowania przewodnika jak zabawki ….

LUCKY SKUPIONY NA ZABAWCE

Po ponad 3 miesiącach u Klaudii, Lucky zaczął się stopniowo wyciszać i skupiać na przewodniku . Biega już w wybranymi spokojnymi psami na podworku. Ładnie chodzi na smyczy. Natomiast nadal jest nadpobudliwy oraz nie zachowuje czystości w boksie.

Leave a Reply