CYGAN 5 LETNI WESOŁY PIES W TYPIE DOBERMANA

CYGAN

Cygan 5 letni wesoły pies w typie dobermana w hoteliku Alferia pod Warszawą

Umaszczenie: Czarne – podpalane
Imię: Cygan
Płeć: Pies
Wiek: około 5 lat

Kastracja: Wykastrowany
Miasto:  Janinów pod Warszawą w Hotel Alferia
Województwo: Mazowieckie

Status: Szuka Domu !

CYGAN
CYGAN

Cygan w pigułce

wiek: 5 lat5

stan zdrowia: zdrowy, wykastrowany
żywienie: sucha karma

zachowanie i historia: Cygan to pies z głębokiej podlaskiej wsi, gdzie mieszkał ze swoim czlowiekiem przez pierwsze około 1,5 roku, lecz po śmierci Pana, został sam na posesji, gdzie koczował przez kolejne 2 lata, dokarmiany przez sąsiadów i podlaską wolontariuszkę z organizacji prozwierzęcej, która regularnie odwiedzala Cygana, dokarmiala, spędzala z nim czas. Wreszcie znalazla dom tymczasowy pod Warszawą, który zadbał o kastrację psa i jego bardzo wstępną socjalizację z psami. Niestety Cygan nie dogadał się z psami rezydentami i skontaktowano się z nami aby mu pomóc. Tak wzięłyśmy Cygana pod nasze skrzydła do hotelu Alferia pod Warszawą, gdzie z Cyganem pracuje behawiorystka Klaudia. Cygan jest na nasze oko w 80% dobermanem i w 20% owczarkiem 🙂 Jest mega wesołym , pozytywnym psem, spragnionym kontaktu z człowiekiem, ale też z innymi psami. Wyzwaniem jest że nikt za szczeniaka nie nauczyl Cygana granic, zasad, nie zsocjalizował z czlowiekiem ani z psimi przyjaciołmi . Cygan umie chodzić w obroży i na smyczy, trochę jeszcze ciągnie ale szybko się uczy. Podobnie jak w przypadku Lucky, Klaudia uczy Cygana że zabawa ma być delikatna, z poszanowaniem granic przewodnika, uczy go skupiania na sobie , ignorowania bodźców w stylu szczekający za płotem pies, przejeżdżający rowerzysta itd..Cygan jest małym atomem, szybko by się dogadał ze stabilnym psem lub suczką, jest łagodny do dzieci, lecz tu uwaga na ostrożność jak to przy dużym i energicznym psie, łagodny do ludzi. Potrafi szybko skupić się na stanowczym przewodniku, super by było gdyby nowy dom znał specyfikę rasy, lubił sporty psie aby Cygana w jakiś rodzaj energii zaangażować.
Cygan jest

CYGAN
CYGAN

CYGAN START WIOSNA 2021, Wolontariuszka z Podlasia znalazła dom tymczasowy dla Cygana w Jankach pod Warszawą.

Wieści od Cygana z czerwca 2021, niestety Cygan nie dogaduje się z psimi rezydentami, z tym że są to mało stabilne psy, mające swoje problemy behawioralne do przepracowania.

Wieści od Cygana z sierpnia 2021

Cygan w interakcji z człowiekiem 🙂

Cygan to dobry psiak i poleca się do adopcji.

CYGAN
CYGAN

Dom tymczasowy się poddał, stąd nasza fundacja zostala poproszona o pomoc a my zdecydowaliśmy się skorzystać z profesjonalistki Klaudii i wzięliśmy Cygana pod nasze skrzydla do hoteliku Alferia pod Warszawą . Klaudii udało się już przepracować w miarę ładne chodzenie na smyczy oraz skupianie uwagi na przewodniku.

Leave a Reply